navbar
×

Head of Prague 2023

V sobotu 4.11. 2023 sa uskutočnila "imidžofka" Head of Prague, ktorá bola už 8. ročníkom tohto podujatia. Preteky osemveslíc sa začínajú pod Barrandovským mostom a trasa vedie štyri kilometre po prúde Vltavy popod Vyšehradskou skalou s otočkou medzi Palackého a Jiráskovým mostom a končí sa po ďalších dvoch kilometroch proti prúdu rieky na úrovni Veslárskeho ostrova. Pre vysoký počet prihlásených lodí 125 sa preteky konali v dvoch jazdách a lode štartovali v 30-sekundových intervaloch.

Svoje zastúpenie mali aj lode a pretekári VK Sĺňava Piešťany. V kategórii mix v zložení štyroch dievčat a štyroch chlapcov obsadila juniorská zostava 8. miesto spomedzi dvadsať štartujúcich. V zložení Peter Strečanský, Oskar Gono, Viktor Jurga, Anna Kublová, Simona Weiszová, Marcel Škulec, Sofia Gono, Ema Vavrová a kormidelník Alex Klein. Ako najmladšia posádka dosiahla čas 23:11 min.

Ako druhá osemveslica z Piešťan sa predstavila osma masters pretekárov v zložení Milan Rusnák, Tomáš Černák, Eduard Drlička, Marián Obert, Marián Klčo, Branislav Jurga, Miroslav Škulec, Marin Milkov z Ostravy a kormidelníčka Eva Drličková.

Erika Jurgová, Andrej Čechvala, Pavol Taraba a Andrej Vičan sú mená veslárov zo Sĺňavy, ktorí doplnili ďalšie slovenské a české posádky.

Gratulujeme k výborným výkonom a už teraz sa tešíme na budúci ročník.

Marcel Škulec


Footer