Sezóna 2018

Brno - 2. júna 2018

Kvalifikácia na MČR v Račiciach

Koho  a v akej disciplíne nominovať? Pred trénermi piešťanských veslárov stálo ťažké rozhodovanie a v hre bolo viacero faktorov. Rezonovala najmä výkonnosť. Pred ich zverencami boli preteky, na ktorých sa mohli kvalifikovať na Majstrovstvá Českej republiky, ktoré sa budú konať 22.-24.6.2018 v Račiciach. Túžba dostať sa do Račíc vyšpičkovala výkony pretekárov VK Sĺňava Piešťany do maxima. Na Brnenskej priehrade mohli diváci vidieť súboje doslova na guličku. 

 Čítať viac ...

Brno - 23. apríla 2018

Jarné preteky mládeže a dospelých - Brno

 Čítať viac ...

Piešťany lodenica - 4. apríla 2018

Sezóna 2018 už začala

Od soboty 24 marca už môžete častejšie vidieť naše úzke a dlhé loďky brázdiť hladinu Váhu. Aj za pomoci rodičov a ťažkej techniky v podobe žeriava sa nám podalo ako každý rok, úspešne položiť na vodu móla na nastupovanie pre športovcov do pretekárskych lodiek, ale aj móla a plaváky pre motorové člny. Čítať viac ...

Štrbské pleso - 19. marca 2018

Sústredenie na bežkách – Štrbské pleso 3.3.-9.3.2018

Voda ako voda. Sneh je tiež voda. Teploty až koncom marca dovoľujú piešťanským veslárom tréning na vode, a preto sa klub rozhodol zorganizovať sústredenie na snehu – konkrétne na bežkách. Prípravy bežali už od skorej jesene. 3.3.2018 nastúpilo 12 účastníkov na vlak smerom Vysoké Tatry. Jarné prázdniny na dvojfázový tréning využili: Emma, Veronika, Daniela, Dajana, Simona, Vincent, Timotej, Andrej, Augustín, Damián, Matej, Marcel. Zubačka nás vyviezla až na Štrbské pleso, cieľ našej výpravy. Sprievodné, veslárske auto, dorazilo so športovou výbavou a batožinou. Pred nami bol týždeň plný tvrdého tréningu na zlepšenie fyzickej kondície, ale aj zábavy a nových zážitkov s kamarátmi. 

 Čítať viac ...

Skradin - 13. marca 2018

Najlepšia juniorka na sústredení v Chorvátsku


Na sústredenie do Skradinu sme išli hlavne kvôli prvým kilometrom na vode, keďže na Slovensku boli nízke teploty a onedlho nás čakajú kontrolné preteky a po nich by sme chceli konkurovať aj svetovej špičke či už na majstrovstvách sveta - juniorov (Viki) a U23 (Ondro). 

 Čítať viac ...

Hodonín - 13. januára 2018

Prvý ostrý štart v roku 2018 v Hodoníne

Dňa  13.1.2018 sa naši pretekári  predstavili na II. kole českého poháru v halových trenažéroch v Hodoníne. V zostave nášho týmu sa predstavili Martin Spanakis, Pavol Taraba – juniori, Viktória Zruttová, Nina Masaryková – juniorky, Vincent Petruška, Samuel Gono.

 Čítať viac ...