Uherské Hradište

Hradišťský šestikilák 2017

Fantastické 3. miesto pre Vincnta Petrušku na šesť km dlhej trati v kontrolnom preteku v Uherskom Hradišti.

Výsledky UH2017

Fotogaléria

 Čítať viac ...

Otrokovické šprinty 2017

V posledný septembrový deň sa Veslárskemu klubu Sĺňava Piešťany podarilo opäť zorganizovať autobusový „zájazd“ na veslárske šprinty v Otrokoviciach. Bol to zároveň aj posledný pretek pre žiacke kategórie v tomto roku. Rozlúčka sa niesla v znamení zlatých kovov a predných priečok na stupňoch víťazov. Trať dlhá 350 metrov bola pre 6 lodí a žiaci išli svoje preteky ako delené finále. Organizátor vybavil pekné slnečné počasie a takto to celé prebiehalo...

V kategórii ženy a následne i medzi juniorkami si zlato a vecné ceny odniesla Viktória Zruttová. S parťáčkou z Ostravy skončila v kategórii dvojskif juniorky na 3. mieste. V kategórii mužský a juniorský skif skončil Pavol Taraba na 2. mieste.
V kategórii mladších žiakov doveslovala na 2. mieste párovka dievčat v zložení Sofia Gono, Simona Weiszová, Aneta Ferancová, Rita Amoah a korm. Andrej Škulec. Andrej dokormidloval rovnako aj párovku chlapcov v zložení Matej Ďuriš, Peter Strečanský, Damián Frajšták a Augustín Petruška. Mladší žiaci Oskar Gono, Viktor Jurga a Marcel Škulec doplnení pretekárom a kormidelníkom z Přerova prišli do cieľa na 4. mieste. 
Nepopulárne 4. miesto zostalo i pre starších žiakov Vincenta Petrušku a Samuela Gona, ktorí do lode sadli spolu s pretekármi zo Šintavy. Na skifoch vo svojej jazde sa zlepšili a Vincent skončil na 3. mieste a Samuel na 2. priečke. Vinco so Samom si však na dvojskife vybojovali zaslúžené zlato. 
Po dlhej dobe sa predstavila aj piešťanská párovka starších žiačok v zložení Stela Držíková, Barbora Prišticová, Lívia Oravcová, Dajana Motyčková a korm. Andrej Škulec, ktorá i napriek peknej jazde pre technické komplikácie skončila na 3. mieste. Na dvojskifoch do cieľa doveslovali Dajana so Stelou a Lívia s Barborou zhodne na 6. mieste. Stela s Dajanou si umiestnenie zopakovali aj na skifoch, Lívia prekvapila na 2. mieste. 
Na skife dorasteniek si počínala najlepšie Nina Masaryková, keď si vo finále vybojovala pekné 3. miesto. Dorastenky začiatočníčky Daniela Motyčková a Ema Panáková sa do finále skifov neprebojovali. Dievčatá postúpili aj do finále dvojskifov. Nina s pretekárkou z Přerova a Daniela s Panákovou. Na medailové umiestnenia však nedosiahli. Medzi dorastencami bojoval Alex Belúnek o postup do finále, skončil na 4. mieste. 
Záver sobotného popoludnia sa niesol najmä v znamení bojov mladších žiačok a žiakov. Na skifoch medzi 10-ročnými začiatočníkmi si zaveslovali aj Anna Buťašová a Oskar Gono. Anička prišla na dvojskife spolu s parťáčkou z Brna na 2. mieste. Oskar s Viktorom Jurgom prišli na 4. mieste. V dvojskifoch mladších žiakov na 1. mieste prekvapili Damián Frajšták a Vincent Petruška. 2. miesto obsadili vo svojej jazde Matej Ďuriš a Peter Strečanský. Mladší žiaci hrali presilovku hlavne na skifoch, keď si zlato odniesli hneď viacerí pretekári: Viktor Jurga, Marcel Škulec, Matej Ďuriš a Augustín Petruška. Na 3. priečkach skončili Damián Frajšták a Peter Strečanský.
Z dievčat si na pomyslené striebro na dvojskife siahli Sofia Gono a Simona Weiszová a bronzové umiestnenie obsadili Rita Amoah s Anetou Ferancovou. Na skifoch skončili vo svojich jazdách nasledovne: Simona Weiszová a Aneta Ferancová 4. miesto, Rita Amoah 3. miesto a Sofia Gono 2. miesto. 
Do dvojskifu mužov tentokrát spolu sadli aj Branislav Jurga a Marek Chalás a doveslovali na 4. mieste. Napínavý dojazd finále mužov masters vyvrcholil víťazstvom Andreja Hudeca. Peter Strečanský skončil na 3. mieste.
Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme. Tých starších čaká v októbri ešte porovnanie vytrvalosti na dlhých tratiach. Všetci však už začínajú prípravu na športovú sezónu v roku 2018. A že v zime nie je možné veslovať? Je to možné a príďte sa na to pozrieť!!! Ak máte chuť spoznať nových kamarátov, tráviť čas nielen pri vode, ale aj na vode, cestovať, športovať, zabávať sa a v neposlednom rade aj vyhrávať skúste veslovať! Tréningy sú denne od 16.00 hodiny na lodenici v Piešťanoch. V súčasnosti dopĺňame najmä ročníky 2005 a 2006, ale vítané sú všetky vekové kategórie. Od najmladších až po „veteránov“  

Kompletné výsledky nájdete
Fotogaléria

Head of the Prague


Naša Piešťanská posádka „dvoch generácii“ reprezentovala žlto modré farby našeho klubu na 2. ročníku preteku osemveslíc Head of Prague. Osemveslica v zložení Emma Kelemová, Viktória Zruttová, Marián Klčo, Pavol Taraba, Marián Obert, Andrej Vičan, kormidelníčka Ľubica Obertová, spolu s Břeclavskými veslárkami Anežkou Buzrlovou a Markétou Nedělovou, doveslovala do cieľa 6km dlhej trati v kategórii 8+ mix Open na fantastickom 3. mieste. Výsledky Head of Prague

Zlaté Piesky Bratislava 2017

V poslednú letnú nedeľu sa v Bratislave uskutočnili veslárske preteky na Zlatých pieskoch. Boli to zároveň aj majstrovstvá Slovenska  pre žiacke a dorastenecké kategórie. Počasie však leto vôbec nepripomínalo. Teplota iba tesne dosiahla 15 stupňov a skoro po celý čas pretekov padal výdatný dážď. Na trať dlhú 650 metrov sa postavili všetky kategórie pretekárov. Pre silný dážď a výrazné ochladenie boli po dohode trénerov zúčastnených klubov krátko po obede preteky ukončené.  Z piešťanských pretekárov si titul majster Slovenska vyjazdili  v kategórii dorastenec Martin Spanakis, dorastenka Nina Masaryková a  junior Pavol Taraba. Na dvojskife starších žiakov zvíťazili Timotej Miština a Vincent Petruška. V kategórii mladších žiakov 12 ročných išlo zlato pre Mateja Ďuriša a pre Anetu Ferancovú. Marcel Škulec vyhral v kategórii 11 ročných, 2. a 3. miesto si v ťažkých podmienkach zaslúžili 10-roční Viktor Jurga a Oskar Gono. Pretekárom gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšie úspechy. 

Kompletné výsledky nájdete na www.veslovanie.sk 

Fotogaléria

Masters veslári sa v Blede nestratili!

Tentoraz sa však k piešťanským veslárom pridali aj veteráni z Bratislavy a vytvorili 19-člennú slovenskú výpravu, ktorá nepochybne patrila medzi najhlasnejšie pri povzbudzovaní slovenských posádok v štartovom poli, čo malo určite aj pozitívny ohlas nielen medzi slovenskými pretekármi. Počtom prihlásených pretekárov z viac ako 46 krajín sveta sa stala regata v Blede rekordnou Masters regatou vôbec, čo však nebránilo slovenským posádkam bojovať aj o najcennejšie miesta. Medzi najpočetnejšie krajiny patrila bezpochyby Veľká Británia s 852 pretekármi, nasledovalo Nemecko s 800 veslármi a tretia najväčšia výprava bola z USA s 294 súťažiacimi. Podujatie sa konalo sa od stredy 6. do nedele 10. septembra, a aby stihli odštartovať všetky disciplíny v rôznych vekových kategóriách, pretekárska dráha sa otvárala už od siedmej hodiny ráno. Zo slovenských veslárov boli najúspešnejší Ondrej Hambálek a Ján Žiška, ktorí vyhrali dvojskif v kategórii C. Títo dvaja pretekári sedeli aj vo víťaznej osemveslici „C“, ktorej velila kormidelníčka z Piešťan Ľubica Obertová. Výborný výsledok dosiahla tiež piešťanská mix párová štvorveslica, ktorá si na kilometrovej trati vybojovala v kategórii „B“ druhé miesto. O milé, no o to cennejšie prekvapenie sa postarali Erika Jurgová s Adrianou Piknovou, ktoré v kategórii „A“ do 35 rokov prišli v dvojskife bez kormidelníka na tretej priečke, hoci súťažili s omnoho mladšími veslárkami.

Slovenské masters posádky:
ŠTVRTOK: 2x MM B SVK SVK Bratislava 4x MM C SVK SVK Bratislava
PIATOK: 4x MM B SVK VK Sĺňava Piešťany 8+ MM C SVK SVK Bratislava + VK Sĺňava Piešťany 2x WM B SVK VK Sĺňava Piešťany
SOBOTA: 1x MM B SVK VK Sĺňava Piešťany 2- WM A SVK VK Sĺňava Piešťany 2x MM C SVK SVK Bratislava 2x MM C SVK VK Sĺňava Piešťany 1x WM B SVK VK Sĺňava Piešťany 8+ MM A SVK VK Sĺňava Piešťany
NEDEľA: 4xMIX B SVK VK Sĺňava Piešťany 2xMIX B SVK VK Sĺňava Piešťany

Kompletné výsledky aj s ďalšími slovenskými posádkami nájdete tu: http://www.wrmr2017.com/regatta/results