FOTOGALÉRIA 

Piešťanskí veslári excelovali v Ostrave.

V dňoch 15.-16.9.2018 sa v Ostrave piešťanskí veslári zúčastnili regaty O Perunov pohár. Počas prebiehajúcej regaty, ktorej sa zúčastnili mladší a starší žiaci, dorastenci a masters pretekári, si vybojovali 41 vzácnych pamätných medailí. V záverečnom hodnotení klubov skončil Veslársky klub Sĺňava Piešťany na 1. mieste pred domácim klubom o 8 bodov a odniesol si víťazný pohár.
Matej Ďuriš zvíťazil na mixovanom dvojskife s Ritou Amoah. Spoločne s Petrom Strečanským, vyhrali na skife, 2x na dvojskife a aj párovku spolu Damiánom Frajštákom a Augustínom Petruškom. Frajšták pridal víťazstvo aj na skife a Petruška vyhral v tejto disciplíne až dvakrát.
Víťaznú párovku kormidlovala Simona Weiszová. Sama vyhrala dva závody na skife a spolu s Dianou Vargovou prišla na 1. mieste aj na dvojskife. Kormidlo držala pevne v rukách aj párovke mladších žiakov, doplnených pretekármi z moravských klubov, v ktorej sedel Viktor Jurga a Marcel Škulec. Chlapci si vyveslovali ďalšie 1. miesto aj na dvojskife a Viktor pridal ešte dve zlaté priečky v disciplíne skif.
Svoje zlato dvakrát získala Sofia Gono na dvojskife spolu s ostravskou pretekárkou. Aneta Ferancová jej úspech zopakovala, ale tentokrát na skife.
Najmladšia, iba 10-ročná účastníčka pretekov, Ema Vavrová suverénne zvíťazila v dvoch štartoch na skife.
Dorastenci Timotej Miština a Vincent Petruška vyhrali spoločne dvojskif, ale do cieľa doveslovali ako prví aj na skifoch. Timotej si pripísal víťazstvo aj v mixovanej posádke spolu s pretekárkou zo Šintavy.
Víťazne sa na skifoch a spoločnom dvojskife prezentovali aj masters pretekári Maroš Sloboda a Peter Strečanský.
Na stupeň víťazov síce tentokrát nedosiahli Gréta Malíková, Sára Kováčova a Andrej Hudec, ale svojou bojovnosťou určite prispeli k víťaznému poháru. Všetkým pretekárom touto cestou gratulujeme a veríme, že svoju formu potvrdia aj koncom septembra na MSR vo veslovaní  pre žiacke a dorastenecké kategórie, ktoré sa budú konať v Bratislave.