Majstrovstvá oblasti Morava, Brno 2.-3.6.2018 alebo kvalifikácia na MČR v Račiciach.


Koho  a v akej disciplíne nominovať? Pred trénermi piešťanských veslárov stálo ťažké rozhodovanie a v hre bolo viacero faktorov. Rezonovala najmä výkonnosť. Pred ich zverencami boli preteky, na ktorých sa mohli kvalifikovať na Majstrovstvá Českej republiky, ktoré sa budú konať 22.-24.6.2018 v Račiciach. Túžba dostať sa do Račíc vyšpičkovala výkony pretekárov VK Sĺňava Piešťany do maxima. Na Brnenskej priehrade mohli diváci vidieť súboje doslova na guličku. 
Z mladších 12-ročných žiačok do A-finále postúpili na dvojskife Simona Weiszová a Diana Vargová. Dosiahli na 2. miesto. V B-finále prišli Gréta Malíková a Anna Butašová na 1. mieste. Na skife si Anička v B-finále prišla pre nepopulárnu zemiakovú medailu. Grétka do finále nepostúpila. Tvrdý súboj na skifoch v Áčku zviedli aj Diana a Simona. Simona skončila bronzová a Diana na 6. mieste. 
Na chybný verdikt rozhodcu doplatili mladší žiaci na dvojskife, Viktor Jurga a Marcel Škulec, čím sa v rozjazde dostali až do B-finále, kde skončili na 2. mieste. Viktor si užil aj odlesk striebra z A-finále na skife 11-ročných, Marcelovi ušlo medzi 12-ročnými 3. miesto iba o guličku. 
Svoju rozjazdu na štvorveslici vyhrali a v A-finále skončili na 3. mieste 13-ročné dievčatá v zložení Sofia Gono, Aneta Ferancová, Rita Amoah spolu s pretekárkou zo Šintavy. Na kormidle „odviezli“ Eriku Jurgovú. Sofia pokračuje v úspechoch na skife, pretože skončila v A-finále na 2. mieste. Dievčatá Rita a Aneta na dvojskife skončili v A-finále na 5. mieste.
Pekné jazdy na skifoch predviedli aj starší žiaci Peter Strečanský, Augustín Petruška a Matej Ďuriš. Maťo vyhral B-finále. V A-finále Peťovi cinkla strieborná medaila a Gusto skončil na 5. mieste. Vo veľkej konkurencii dvojskifov sa v zložení Strečanský/Ďuriš a Petruška/Samuel Groman do finále neprebojovali. 
Dorastenci Timotej Miština a Vincent Petruška na dvojskife prišli v A-finále na 4. mieste.  Na skifoch 5. miesto Vinco vybojoval v Áčku a Timo v Béčku. 
Tentokrát v břeclavských dresoch sa predstavili aj naše ženy Adriana Piknová a Erika Jurgová a na párovke v spoločenstve s ostravskou a brnenskou pretekárkou skončili na 4. mieste. Na osemveslici skončili na 3. mieste.  
Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme. Tým mladším držíme palce, pretože svojou snahou a splnením klubových kritérií pôjdu koncom júna bojovať o české majstrovské tituly do Račíc.