M ČR žiakov 2018

Piešťanské žiactvo opäť súťažilo v Račiciach 

Sen viacerých detí Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany sa stal skutočnosťou. A nielen ich. Po 25 rokoch, po splnení prísnych klubových kritérií, sa v dňoch 22.-24.6.2018 v Labe aréne v Račiciach predstavili na Majstrovstvách Českej republiky vo veslovaní mladších a starších žiakov. Počasie pripomínalo skôr apríl a nie začiatok leta. Teplota nedosahovala ani 20 stupňov, vietor sa točil na všetky strany a občas spadli aj nejaké dažďové kvapky. Výpravu mladších a starších žiačok a žiakov však nič nezaskočilo. Regulérna dráha sľubovala pekné súboje na vode.
Veslári z Piešťan uchmatli svojim českým kamarátom viaceré postupové miesta. Mnohí pretekári sa prebojovali vo svojich disciplínach aj do A-finále. Najúspešnejší bol Viktor Jurga, ktorý medzi 11-ročnými žiakmi získal bronzovú medailu. V  A-finále 12-ročných dievčat tentokrát o guličku utieklo 3. miesto dvojskifu v zložení Simona Weiszová a Diana Vargová. Na skifoch postúpili obidve do B-finále, ktoré Simona vyhrala, Diana prišla na 6. mieste.
Staršie žiačky Aneta Ferancová, Rita Amoah a Sofia Gono úspech oslávili na párovke spolu s kormidelníčkou Erikou Jurgovou a Viktóriou Dudonovou zo Šintavy. Vo veľkej konkurencii štvorveslíc skončili v napínavom B-finále na 4. mieste. Najviac kilometrov na vode si počas víkendu užila skifárka Sofia Gono a s ukážkovou jazdou vyhrala C-finále.
Na skife Matej Ďuriš vybojoval 3. miesto v C-finále. V B-finále traja pretekári prišli v rovnakej sekunde a nášmu Petrovi Strečanskému sa ušlo 5. miesto.    

Naši najmladší sa mohli cítiť ako na svetových regatách, pretože finálové jazdy prenášala naživo aj internetová televízia a môžu si už v pohode svoje úspechy vychutnať aj z obývačky. Veríme, že to pre nich bola jedna z mnohých skúseností a porovnanie so špičkovou českou konkurenciou. 

Kompletné výsledky tu: veslo.cz