FOTOGALÉRIA

V sobotu 21.apríla sa v Brne uskutočnila Jarná regata mládeže. Po ročnej prestávke kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam si na Brnenskej priehrade, spolu so svojimi rovesníkmi a tentokrát za letného počasia, zmerali sily aj piešťanskí veslári. A nebola to „nuda v Brne“, i keď oficiálne výsledky pretekov v Brne sú trochu rozpačité, tak ako aj niektoré rozhodnutia rozhodcov.

Veľkým prekvapením boli najmladší žiaci a žiačky. Dievčatá v zložení Simona Weiszová, Diana Vargová, Gréta Malíková a Anna Butašová si vybojovali 2. miesto, chlapci v zložení Viktor Jurga, Marcel Škulec, Oskar Gono a Richard Králik prišli do cieľa prví. Obe lode skúsene odkormidlovala ich trénerka Erika Jurgová.

Chlapci na dvojskifoch v zložení Škulec/Králik a Jurga/Gono bojovali tiež do poslednej chvíle a obsadili 2. a 3. miesto. 3. miesto si zaslúžil aj dievčenský dvojskif Vargová/Weiszová. Na 6. mieste prišli do cieľa so cťou Malíková/Butašová.

Starší žiaci si prvýkrát vyskúšali trať 1000 metrov. Párovka v zložení Matej Ďuriš, Peter Strečanský, Damián Frajšták a pretekár z Bratislavy si vysúťažili bronz. O stupeň vyššie na stupne víťazov  vystúpili dievčatá v zložení Aneta Ferancová, Rita Amoah, Sofia Gono, Dajana Motyčková. Obe lode kormidlovala Stela Držíková.

Na dvojskifoch sa darilo lepšie dievčatám, keď Ferancová/Amoah vybojovali zlato. Gono/Motyčková prišli na 5. mieste. Vo svojej jazde prišli na 4. mieste Ďuriš/Strečanský a Frajšták s pretekárom z Olomouca doveslovali do cieľa na 5. mieste.

Trať dlhú 1500 metrov premiérovo absolvovali aj dorastenci. Na párovke bez kormidelníka, spolu s pretekárom z Břeclavi, doveslovali Timotej Miština, Vincent Petruška a Samuel Gono na 5. mieste.

Gono si umiestnenie zopakoval aj na dvojskife s domácim pretekárom. Dvojskif  Miština/Petruška skončil na 4. mieste. Na skifoch vo svojich jazdách prišiel Gono a Petruška na 4. mieste, o stupeň rýchlejší bol Miština.

Daniela Motyčková  s břeclavskou pretekárkou prišla na dvojskife na 5. mieste, na skife prišla ako štvrtá v poradí.

Všetkým pretekárom gratulujeme a tešíme sa na ich výsledky na domácej regate, ktorá sa v Piešťanoch na Sĺňave koná 12. a 13. mája.