Úspešná výprava na Otrokovických šprintoch.

V sobotu 29. septembra 2018 sa na jazere  „Štěrkovište“ v Otrokoviciach predstavili veslári z Piešťan. Tentokrát Veslársky klub Sĺňava Piešťany reprezentovali hlavne mladší a starší žiaci a žiačky. Všetky kategórie mali trať dlhú 350 metrov.
Podujatie to bolo úspešné, aj keď predpovede boli dažďové, a okrem občasného slnka sme sa tešili najmä z odleskov zlatých medajlí, pretože v závere pretekov si väčšina pretekárov niesla domov tie nejcennejšie kovy.
Na skifoch si 1. miesto vyveslovali starší žiaci  Matej Ďuriš, Peter Strečanský, Augustín Petruška a Damián Frajšták. Medzi 14-ročnými skončil na 2. mieste Samuel Groman a vo svojom prvom závode prišiel na 4. mieste Matej Martinkovič. Ďuriš, Strečanský pridali zlato aj na dvojskife. Petruška, Groman skončili vo svojej jazde na 2. mieste a Frajšták s Martinkovičom na 3. mieste. Párovka v zložení Ďuriš, Strečanský, Petruška a Groman s komidelníčkou Sofiou Gono prišla na 2. mieste a Frajšták v spoločenstve s moravskými pretekármi skončil na 4. mieste.
Staršie žiačky, Anetu Ferancovú a Sofiu Gono, doplnili v párovke veslárky zo Šintavy a z Břeclavi, skončili na 4. mieste. Lepšie sa im darilo na skifoch, Sofia získala 2. miesto a Aneta prišla vo svojej jazde na 3. mieste. Na dvojskife si Sofia svoje umiestnenie zopakovala s pretekárkou zo Šintavy, rovnako aj Aneta s veslárkou z VK Haná.
Mladší žiaci v zložení Viktor Jurga, Marcel Škulec, Oskar Gono a Jakub Gros s kormidelníčkou Simonou Weiszovou prišli na párovke  do cieľa ako prví. Viktor a Oskar úspech zopakovali aj na skifoch. Na dvojskife prišli na 4. mieste, rovnako skončil aj Jakub s pretekárom z VK Slovácko. Marcel s pretekárom z Olomouca prišiel do cieľa na 2. mieste. Na skife sa Jakubovi ušlo 5. miesto a Marcelovi bronzová priečka.
Pre Jakuba Grosa aj Mateja Martinkoviča to boli prvé preteky, tak sa zúčastnili aj preteku začiatočníkov. Medzi rovesníkmi Jakub prišiel do cieľa ako prvý a Matej dovesloval na 2. mieste.     
Darilo sa aj mladším žiačkam. Na párovke prišli na 1. mieste v zložení Simona Weiszová, Diana Vargová, Gréta Malíková a Anna Butašová s kormidelníkom Viktorom Jurgom. Diana so Simonou úspech zopakovali na dvojskife. A najúspešnejšou pretekárkou klubu na týchto pretekoch sa stala Diana, Vargová ktorá vyhrala aj závod na skife. Simona prišla na skife na 2. mieste. Gréta doveslovala so šintavskou pretekárskou na 2.  mieste. Bronz sa ušiel Aničke s pretekárkou zo Slovácka. Na skifoch si pozície vymenili, Anička bola druhá a Gréta tretia.
V Otrokoviciach si zašprintoval aj masters pretekár Andrej Hudec, na skife medzi mužmi skončil na 3. mieste a medzi masters pretekármi vybojoval striebornú pozíciu. 
Všetkým pretekárom ďakujeme za napínavé veslárske súboje a gratulujeme k dosiahnutým úspechom.