Na regate v Šintave bola najlepsia Viktória

Na regate v Šintave bola najlepšia Viktória

Dňa 10.septembra sa uskutočnila tradičná septembrová regata pod názvom Šintavská zákruta. Naša mládež a dorast tam nemohli chýbať a vybojovali si aj niekoľko pekných pódiových umiestnení. Pretekalo sa na trati dlhej 1500m a v žiackych kategóriách 1000m. Bezpochyby najúspešnejšou pretekárkou Piešťanskej výpravy bola Viktória Zruttová ktorá vybojovala až tri prvé miesta a to v skife dorasteniek, ďalej na dvojskife spolu s Ninou Máriou Masarykovou a tretie zlato si pripísala spoločne s posádkou: Emma Kelemenová, Nina Mária Masaryková a Adela Michálková z Ostravy. 

FOTOGALÉRIA - Kompletné výsledky z regaty: SobotaNedela

Nové klubové auto

Po dlhých trápeniach so starým autom sa nám podarilo zakúpiť nový priestranný mikrobus Transportér. Cesty na preteky a z pretekov tak už budú radostnejšie, ale hlavne pohodlnejšie. Klub ďakuje všetkým, čo pridali ruku k dielu, aby sme sa vozili na takto krásnom a pohodlnom aute. Prajeme veľa šťastných kilometrov.

 

Head of Prague na 6km

 Naši veteráni sa začiatkom novembra zúčastnili nultého ročníka podujatia Head of Prague. Netradičné preteky na šesť kilometrov s otočkou v centre Prahy si naši veteráni nemohli nechať ujsť.

Na rieke Vltava sa postavilo na štart až 38 osemveslíc, medzi ktorými nechýbali ani českí olympionici a jeden z najznámejších, Ondrej Synek, štartoval v osemveslici hneď za našimi veteránmi. Osemveslici z Brandýsu nad Labem, kde sedel aj bronzový medailista z olympijských hier v Riu, dokázali naši veteráni odolávať až štyri kilometre. Nakoniec ich táto posádka predstihla na otočke, keď si vnútornou stranou zabezpečila lepšiu východiskovú pozíciu a Piešťancov už pred seba nepustila. V závere sa veteráni ešte snažili predstihnúť osemveslicu s olympionikom, no 30-sekundovú stratu sa im už nepodarilo skresať. Posádka v zložení Marián Klčo, Branislav Jurga, Peter Thoma, Mário Žampach, Marián Obert, Eduard Drlička, Andrej Hudec, Andrej Vičan s kormidelníčkou Ľubicou Obertovou skončila síce vo svojej kategórii na poslednom mieste, no preteky hodnotí ako veľmi úspešné, ale zároveň ukázala pripravenosť a vytrvalosť českých veslárov.

Mali sme zastúpenie aj v ženskej veteránskej osemveslici, kde Erika Jurgová spolu s Adrianou Piknovou doplnila pražskú osemveslicu VK Blesk, ktorá nakoniec doveslovala po veľmi náročných pretekoch na krásnom 3. mieste. FOTOGALÉRIA   VIDEO


 

Otrokovické šprinty

V sobotu 1. októbra sa konali pre väčšinu detí posledné preteky v sezóne - Otrokovické šprinty. Keďže sa členská základňa športovcov čím ďalej viac rozrastá, boli to zároveň aj prvé preteky za posledné roky kedy sa pretekári dopravili na miesto konania autobusom. V rekreačnej oblasti Šterkovište sa pretekalo v piatich dráhach na 450 metrov. Všetky žiacke disciplíny mali delené finále.

Mladšie žiačky  na  párovke  s kormidelníkom doveslovali  na   3. mieste  v zložení  Lívia   Oravcová, Henrieta Králiková, Sofia Gono, Natália Banasová a kormidelníčka Erika Jurgová. Na dvojskifoch Lívia a Sofia svoje umiestnenie zopakovali a Henrieta s Natáliou prišli na 4. mieste. Medzi 11-ročnými skifárkami skončili vo svojich jazdách na 3. mieste Králiková a Gono a na 4. mieste Banasová. 12-ročná Lívia prišla na 2. mieste. Svoj prvý pretek na dvojskife majú úspešne za sebou aj začiatočníčky Simona Weiszová a Aneta Ferancová, ktoré sa umiestnili na 2. mieste.

Mladší   žiaci   na   párovke   v zložení   Matej   Ďuriš,   Marcel   Škulec,   Peter   Strečanský,   Viktor   Jurga a kormidelník Damián Frajšták vybojovali v napínavom finiši 2. miesto.
Matej   Ďuriš   skončil   na   dvojskife   s nováčikom   z Břeclavi   na   5.   mieste   rovnako   ako   Strečanský a Frajšták. Škulec M. s Jurgom vybojovali 4. miesto.
Chlapci v závode skifov prišli vo svojich jazdách v poradí: 3. Strečanský, 1. Ďuriš, 3. Škulec. Vo svojich finálových jazdách skončili 13-roční starší žiaci v poradí: 2. Timotej Miština, 5. Samuel Gono, 4. Vincent Petruška, 4. Andrej Škulec. 14-roční starší žiaci: 5. Alex Bělúnek, 2. Samuel Banas. Na dvojskifoch chlapci skončili v tomto poradí: 3. Miština, Banas, 5. Petruška, Gono,  4. Škulec, Bělúnek Na párovke doveslovali v zložení Miština, Banas, Petruška, Gono a kormidelník Frajšták na 3. mieste.
Dorastenky na dvojskifoch si vo finále vyveslovali najlepšie umiestenia. Viktória Zruttová a Emma Kelemenová obsadili 1. miesto a Nina Masaryková, Klára Držíková 2. miesto. Na skifoch doveslovali dievčatá v poradí: 1. Zruttová, 2. Držíková, 5. Kelemenová, 6. Masaryková.  
Na ich úspech nadviazali dorastenci Martin Spanakis a Pavol Taraba, ktorí boli zlatí. Martin vyhral aj závod na skife 15-ročných. Rovnako sa umiestnil aj Pavol medzi 16-ročnými a v tej istej kategórii na 4. mieste prišiel Matúš Drlička. Medzi juniorkami skončila na skife Andrea Bábska na 2. mieste, Eva Domonkosová bola bronzová. Spoločne na dvojskife boli druhé.
Muži na dvojskifoch prišli v poradí: 2. Maroš Sloboda, Peter Strečanský, 4. Branislav Jurga, Andrej Hudec.  Maroš Sloboda na skife mužov predbehol všetkých súperov a v cieli brzdil na 1. mieste. V kategórii masters obhájil zlato tiež. 3. miesto obsadil Hudec a za ním dovesloval Jurga na 4. mieste. Špeciálny bol aj závod, kde sa veslovalo  „na krásu“ a veslovali tu najmä začiatočníci, alebo pretekári, ktorí ešte v tejto pretekárskej sezóne nemajú svoju kategóriu. Pamätné medaile si odniesli Damián Frajšták, Aneta Ferancová, Simona Weiszová, Marcel Škulec a Viktor Jurga.

V závere si v rôznych kombináciách na mixovaných dvojskifoch zasúťažili všetci pretekári z Piešťan okrem žiackych kategórií. 

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a tešíme sa na veslársku sezónu na vode opäť v roku 2017

FOTOGALÉRIA OTROKOVICE 2016 

Máme medailu z MS 2016 v Rotterdame!

Až dve želiezka v ohni mal náš klub na MS vo veslovaní v Rotterdame. V skife ľahkých váh to bol náš najúspešnejší  Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač a v ľahkom dvojskife Richard Vančo doplnený Petrom Zelinkom z Bratislavy. Obaja priniesli do klubu krásne výsledky a môžu byt len vzorom pre ďalších našich mladších veslárov. Nie vždy býva v kluboch, že majú za členov svetovú špičku.
Dvojskifu do 23 rokov sa podarilo úspešne kvalifikovať z rozjazdy a svojou výbornou jazdou v semifinále potvrdili účasť vo finále A, kde nakoniec vybojovali výborné 6. miesto. Zlato putovalo do Španielska.

Lukáš predvádzal od začiatku pretekov, že je TOP špička medzi ľahkými skifármi a od rozjazdy cez štvrťfinále až po semifinále nenašiel premožiteľa a hladko postúpil až do finále A. V sobotňajšom veľmi teplom počasí vybojoval nakoniec fantastickú bronzovú medailu a na 2000-metrovej trati dosial čas 7:38,89 min. Na víťazného Íra Paula O'Donovana stratil šesť sekúnd. Striebro bral Maďar Péter Galambos.

Srdečná gratulácia obom našim chlapom a samozrejme nemôžeme vynechať aj poďakovanie ich trénerom, ktorí ich tak v tejto náročnej sezóne bravúrne pripravili.

Majstrovstvá Českej republiky 2016

Poslednými veslárskymi pretekmi pred letnou prestávkou boli Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky vo veslovaní, ktoré sa uskutočnili v Račiciach. Náš klub reprezentovali iba muži, ktorí zaznamenali tri pódiové umiestnenia.

Najlepšie si počínal Richard Vančo, ktorý zvíťazil v skife ľahkej hmotnosti do 23 rokov. Na druhom mieste skončil domáci český pretekár Šimánek, ako tretí sa umiestnil Zelinka z SVK Bratislava. Richard v tejto sezóne ešte nenašiel premožiteľa, vyhral Majstrovstvá Českej republiky na dlhej dráhe, Kontrolné preteky Slovenského veslárskeho zväzu, Medzinárodnú regatu v Blede a Majstrovstvá Českej republiky. Svojimi výsledkami si vyjazdil účasť na augustových majstrovstvách sveta vo veslovaní do 23 rokov, ktoré sa uskutočnia v holandskom Rotterdame.

Maroš Sloboda štartoval v dvoch disciplínach, pričom v oboch zaznamenal striebornú medailu. V skife ľahkej hmotnosti nestačil len na ďalšieho slovenského reprezentanta Mareka Režnáka zo Šintavy, tretí skončil Slovinec Bolha. Maroš spolu s Marekom Režnákom štartovali aj na dvojskife, čo prinieslo Marošovi ďalšie striebro, prvé a tretie miesto si pripísali domáci pretekári z Česka.

Máme majstra Európy!

Ako obhajca minuloročného striebra z poľskej Poznane pri neúčasti lanského šampióna Pierra Houina z Francúzska naplnil na dráhe jazera Beetzsee papierové predpoklady v neolympijskej disciplíne, v ktorej vlani ovládol seriál Svetového pohára. Babač v A-finále, v ktorom sa rozhodovalo o konečnom umiestnení na 1. - 6. priečke, postupne stupňoval svoj výkon. Na úvodnom medzičase po 500 m bol ešte tretí, po polovici dvojkilometrovej trate sa posunul na 2. priečku a do záverečnej päťstovky išiel s tesným náskokom. Člen VK Sĺňava Piešťany napokon zvíťazil o vyše dve sekundy pred Nemcom Konstantinom Steinhübelom, tretí Rajko Hrvat zo Slovinska (aj pred rokom bol na ME 3.) zaostal už o viac ako tri sekundy. Pre Babača je úspech z kontinentálneho šampionátu povzbudením pred blížiacou sa olympijskou kvalifikáciou vo švajčiarskom Luzerne, kde sa pokúsi vybojovať miestenku do Ria v klasickom skife. 

"Moje ciele boli najvyššie, z majstrovstiev Európy som chcel minimálne medailu a zároveň som chcel zabojovať o zlato. Nebolo to ľahké, ale finále prebehlo hladšie, ako som čakal. Titul som si vybojoval v náročných podmienkach, na ktoré som sa pred šampionátom aj pripravoval. Najbližšie sa pokúsim uspieť v olympijskej kvalifikácii, v nasledujúcich týždňoch tomu podriadim všetko," uviedol pre agentúru SITA spokojný L. Babač. 

Tridsaťjedenročný Piešťanec premenil v Brandenburgu svoj deviaty štart na ME na štvrtý cenný kov - premiérovo najcennejší. Z kontinentálneho vrcholu má teraz už štyri medaily - zlato z roku 2016 v skife ľahkých váh, striebra z roku 2008 v "ťažkom" skife, z roku 2015 v skife ľahkých váh a bronz z roku 2010 tiež v skife ĽV. 

Výsledky - nedeľa: 

MUŽI 

skif ľahkých váh - A-finále (o 1. - 6. miesto): 1. Lukáš Babač (SR) 7:33,42 min, 2. Konstantin Steinhübel (Nem.) 7:35,54, 3. Rajko Hrvat (Slovin.) 7:36,72

(Text: Piešťanský Týždeň 8/5/2016)

Babač na ME v trenažéroch výborné 4. miesto

Dňa 16/1/2016 sa v Maďarskom Gyori konali Majstrovstva Európy na veslárskych trenažéroch kam vycestovali bojovať o čo najlepšie umiestnenie aj naši Piešťanský veslári, medzi ktorými nemohol chýbať aj minuloročný dvojnásobný víťaz Svetového poháru a strieborný medailista z ME Lukáš Babač. 

Lukáš mal na konci sezóny úraz pri ktorom si zlomil kľúčnu kosť a tak nemohol už štartovať na minuloročných MS a trenažér teraz má ako výbornú prípravu do nastavajúcej letnej sezóny. Je vidieť, že príprava smeruje naozaj dobrým smerom a budeme dúfať, že sa mu podarí prebojovať v dodatočnej kvalifikácii na OH do Ria ktorá sa bude konať v máji vo Švajčiarskom Lucerne. 

 Lukáš Babač na týchto ME vybojoval nakoniec fantastické 4. miesto a od pódiového umiestnenia ho delilo len neuveriteľných 0.8 sek. Ďalší chlapci sa tiež nestratili na tak náročnom podujatí ako sú ME sa umiestnili: (14)Matej Šmída 6.25.10, (15)Matúš Vančo 6.25.20, (23)Maroš Sloboda 6.33.80 a v kategórii Muži Open vybojoval Ondrej Kovacovič 24.miesto s časom 6.22.50. 

Naším športovcom srdečne gratulujeme a tešíme sa už teraz na novú sezónu 2016.

Krátky kontrolný pretek na 2km - Zemník BA

Krátky kontrolný pretek na 2km

Dňa 16/4/2016 sa uskutočnili v Bratislave na dráhe Zemník kontrolné preteky na 2km. Za takmer ideálneho počasia bolo najzaujímavejšie súperenie mužov a juniorov. Pri neúčasti nášho najlepšieho pretekára Lukáša Babača prekvapil junior Adam Štiffel z SVK BA, ktorý vyhral rozjazdu s mužmi a potom aj finále s juniormi. V mužskej kategórii zvíťazil Richard Vančo z VK Sĺňava Piešťany.

Euro Masters Regatta 2016

V Mníchove na veslárskej Euro Masters Regatte, ktorá sa konala v závere júla, sa naši veteráni z VK SÍňava nestratili. Trojdňové preteky priniesli veľa pekných jázd a niekedy sa v boji o čo najlepšie umiestnenie siahalo až na dno svojich síl.
Ako prvá si krásnu veslársku dráhu vyskúšala párová štvorveslica M. Klčo, B. Jurga, E. Drlička, A. Vičan, ktorá sa umiestnila po fantastickom výkone nečakane na tretom mieste. V ďalších pretekoch piatkového popoludnia sa predstavila Adriana Piknová, ktorá si vyveslovala štvrtú pozíciu. O jedno miesto oproti nej si pohoršila posádka veteránskej osemveslice v zložení M. Klčo, B. Jurga, M. Škulec, M. Žampach, A. Hudec, E. Drlička, M. Rusnák, A. Vičan s kormidelníčkou E. Jurgovou.

V sobotu mali Piešťanci pôvodne len dve želiezka v ohni, ale po dopísaní sa zloženej česko-slovenskej posádky v párových štvorvesliciach sa nádej na dobré umiestnenie zvýšila. Párová štvorveslica kategórie „C" (43-50 rokov) v zložení Sander Roosendaal, Dušan Macháček, Martin Polášek (všetci ČR) a Andrej Vičan (SR) si zmerala sily s podstatne mladšími veslármi kategórie od 27 do 32 rokov, ale napriek vekovému rozdielu im dokázala konkurovať a nakoniec získala tretie miesto.

Dvojskif Jurga, Vičan pretekal v kategórii tiež o triedu mladších pretekárov, tento krát však už sily nestačili a skončili vo svojej jazde po veľkom súboji na šiestom mieste.
V nedeľňajšom daždivom počasí náš klub reprezentovala už len jedna posádka na štvorveslici v kategórii MIX Masters „B“. V tejto posádke bol okrem E. Jurgovej, A. Piknovej a B. Jurgu aj Mário Žampach, ktorý išiel na ostro svoj prvý veľký pretek a nakoniec si vyveslovali krásne štvrté miesto, keď ich od druhého miesta delilo len 2sekundy (posádky 2 a 3 prišli do cieľa s 0,2sek odstupom). To len dokazuje, že veslovať a pretekať sa dá začať naozaj v každom veku, lebo Mário skúsil svoj prvý kontakt s veslami len na začiatku tohto roka a poctivou prípravou sa vypracoval na plnohodnotného veslára, ktorý môže nastúpiť aj vo veľkých pretekoch.

Všetkým zúčastneným pretekárom však srdečne gratulujeme za predvedené výkony a skvelú  reprezentáciu nie len nášho klubu, ale aj Slovenskej republiky.

Hradišťský Šestikilák 2016

Hradišťský Šestikilák 2016

Dňa 8/10/2016 sa naši dorastenci predstavili na kontrolnom dištančnom preteku na 6km v Uherskom Hradišti. 

Video report tu: https://youtu.be/LeCReS0daKk


49. Memoriál Ctibora Reiskupa a MSR žiakov

Bratislava Zlaté piesky 3.9.2016

V závere prázdnin sa na bratislavských Zlatých pieskoch uskutočnil už 49. Memoriál Ctibora Reiskupa, a pre žiacke kategórie Majstrovstvá Slovenska vo veslovaní. Aj kvôli prázdninovému a dovolenkovému obdobiu sa jej piešťanská výprava zúčastnila v skromnejšom zložení, ale bola o to úspešnejšia. Pretekalo sa na vzdialenosť 600 metrov a mladší žiaci a žiačky mali trať dlhú 350 metrov.

V dvojskife mladších žiačok si  1. miesto vybojovali Lívia Oravcová a Dominika Kubová, na 2. mieste skončila Natália Banasová s pretekárkou zo Šintavy. Natália i Lívia si odniesli zlato aj na skifoch v kategórii 11 a 12-ročných. Z mladších žiakov bol najúspešnejší Augustín Petruška na 1. mieste, Marcel Škulec skončil na 3. mieste a Peter Strečanský na 4. mieste. Strečanský spolu s Petruškom skončili na dvojskife na 3. mieste a Škulec s nováčikom Damiánom Frajštákom na 4. priečke.
Starší žiaci 14-roční na skifoch skončili v poradí Samuel Banas 2. miesto, Tomáš Miština 4. miesto a Maxim Humaj 5. miesto. Medzi 13-ročnými vyhral Timotej Miština a hneď za ním skončil Vincent Petruška. Na dvojskife spolu s Banasom potvrdil Timotej 1. miesto. Vincent spolu s Tomášom skončili tretí a na 4. mieste doveslovali Maxim s Andrejom Škulecom. Párovka v zložení Samuel Banas, Timotej Miština, Vincent Petruška, Maxim Humaj a kormidelník Andrej Škulec prišla na 2. mieste.  
Dorastenky boli tiež úspešné, pretože Viktória Zruttová si suverénne prišla do cieľa pre zlato a Nina Masayková skončila na 2. mieste. Emme Kelemenovej patrilo 4. miesto. Zruttová spolu s pretekárkou zo Šintavy prišla aj na dvojskife opäť na 1. mieste. Za nimi skončili druhé Masaryková s Kelemenovou.
V skife mužov potvrdil svoju formu Maroš Sloboda na 1. mieste a Matúš Vančo vybojoval bronz. Spoločne na dvojskife skončili zlatí. Vančo si pripísal ešte jedno 1. miesto na mixovanom dvojskife spolu s Viktóriou Zruttovou.
V závode mixovaných dvojskifov sa prvýkrát súťažne predstavili aj masters pretekári Jana a Daniel Banasovci, ktorí začali veslovať tento rok v máji ako hobby veslári. Skončili na peknom 5. mieste.
Všetkým srdečne gratulujeme a držíme palce do ďalšej športovej prípravy. FOTOGALÉRIA

Slovácka regata v Břeclavi 2016

Posledný augustový víkend sa piešťanskí veslári opäť zúčastnili Slováckej veslárskej regaty v Břeclavi. Vo vynovených priestoroch klubu počasie športovým výkonom prialo. V troch dráhach pretekali na 500 m v delených finálových jazdách mladší žiaci a žiačky. Ostatní postupovali do finálových bojov z rozjázd, trať starších žiakov merala 1000 m a ostatní pretekári veslovali až 1500 m.  
V delených finálových jazdách mladších žiakov sa na skifoch predstavili Peter Strečanský, Augustín Petruška, Matej Ďuriš a Marcel Škulec. Matej a Marcel si po svojej jazde išli pre zlatý kov, Peter a Augustín skončili druhí. Na dvojskifoch v zložení Škulec, Strečanský a Petruška, Ďuriš skončili na 2. mieste a umiestnenie si zopakovali aj na párovke s kormidelníkom Andrejom Škulecom.
Mladšia žiačka  Lívia Oravcová si vo svojej jazde prišla pre 2. miesto, oddielová kolegyňa Natália Banasová skončila na 3. mieste. Spoločne na dvojskife a tiež v párovke doplnenej dievčatami zo Šintavy a Přerova si vyjazdili 2. miesto.  
V kategórii starších žiakov vo finálovej jazde prišiel Timotej Miština na 1. Mieste a Andrej Škulec obsadil 3. priečku. Svoju pretekársku premiéru má za sebou už aj Vincent Petruška, ktorý na skife prišiel na 3. mieste. Rovnako skončil aj na dvojskife spolu s Timotejom.  
Dievčatá Ema Kelemenová, Viktória Zruttová, Klára Držíková súťažili v kategóriách dorasteniek. Do finálovej jazdy skifárok postúpila nakoniec iba Ema a skončila na celkovom 3. mieste. Viktória skončila v rozjazde druhá a Klára tretia. Obe spoločne na dvojskife skončili v rozjazde na 2. mieste rovnako ako na párovke spolu s pretekárkou zo Šintavy. Viktória sa predstavila aj na dvojskife junioriek spolu so šintavskou pretekárkou a vo finále skončili na 3. mieste.

Dorastenci Pavol Taraba a Martin Spanakis si počínali veľmi úspešne a na párovke skončili vo finále spolu s domácimi pretekármi na 1. mieste, na dvojskife si umiestnenie zopakovali. Na skifoch skončil vo finále Pavol druhý a Martin v rozjazde tretí. Chlapci doplnili aj břeclavskú osemveslicu, ktorá  doveslovala na 2. mieste. 

FOTOGALÉRIA

Prvé skúsenosti na veľkej regate!

Už aj naši dorastenci získavajú prvé skúsenosti na veľkej regate. Dňa 3-4.9.2016 sa v Rakúskom Villachu konala veľká medzinárodná regata, kde naši chlapci Pavol Taraba a Martin Spanakis zbierali nové skúsenosti do ďalších veľkých pretekov.
Na programe okrem dvojskifu mali spoločne s chlapcami z Břeclavi párovú štvorveslicu a dokonca sa postavili na štart 1500m dlhej trate aj na osemveslici. Preteky na štvorveslici a osemveslici, nedopadli podľa predstáv Břeclavského trénera najlepšie, no keďže majú v týchto posádkach nastúpiť aj na ďalších pretekoch v Českých Račiciach, tak sa to bralo ako výborná príprava a tréning vo veľmi dobrej konkurencii.
Vo svojej obľúbenej disciplíne, dvojskife chlapcom ušlo finále „A“ len o 0,64 sekundy. Obaja sa zhodli, že v náročných podmienkach, vo veľkých vlnách a bočnom vetre to bol od štartu až do cieľa vyrovnaný pretek, kde si od začiatku preteku kontrolovala prvú pozíciu Rakúska posádka a o druhé postupové miesto bojovali naši chlapci a Pražská posádka ktorá mala na konci viac o trošku viac síl a predstihla v závere Piešťanských dorastencov. V nedeľňajšom finále B skončil Piešťanský dvojskif Taraba – Spanakis na druhom mieste a celkovo sa tak umiestnili na 8. mieste.
Chlapcom srdečne gratulujeme a veríme, že skúsenosti nadobudnuté aj na takýchto veľkých pretekoch ich budú posúvať vpred.

Piešťanský masters na osemveslici obájili 1. miesto na Světe!

Dňa 20-21.augasta sa konala medzinárodná regata v Třeboni na rybníku Svět. Početná výprava nášho klubu tam nemohla chýbať a vybojovali sme aj zopár krásnych umiestnení. Adriana Piknová potvrdila úlohu favorita v skife masters žien a jednoznačne zvíťazila. Spolu s Erikou Jurgovou v dvojskife masters žien im nechýbalo veľa aby mohli oslavovať triumf, no nakoniec vybojovali krásne druhé miesto. Výbornú jazdu však predviedli naše ženy na mixovanej párovej štvorveslici spolu Branislavom Jurgom a Máriom žampom keď po fantastickom preteku obsadili krásnu druhú priečku.
Veľmi dobre si na pretekoch počínal aj Matúš Vančo, ktorý s sobotňajšej rozjazde na skife mužov, postúpil do FA z prvého miesta no to sa mu už v nedeľu nepodarilo zopakovať a skončil vo FA na druhom mieste. Všetko si však vynahradil na dvojskife kde spolu s pretekárom z Otrokovíc (Kolař) nenašli žiadneho premožiteľa a jednoznačne vyhrali. 
Matúš sedel aj vo víťaznej osemveslici masters ktorá obhajovala svoje minuloročné víťazstvo. Posádka oproti minulému roku bola značne zmenená a doplnená o veteránskych nováčikov ako Mário Žampach a Andrej Hudec no aj tak si jednoznačne vybojovali 1. miesto v tejto krásne kráľovskej disciplíne. 
Výborný úspech zaznamenali naši dorastenci Pavol Taraba, Martin Spanakis keď na párovej štvorveslici spolu s dvoma veslármi s Břeclavi dominovali v tomto preteku a jednoznačne vyhrali. Títo dvaja chlapci sedeli aj spoločne v dvojskife kde vo FA obsadili konečné 3. miesto. 
Z dievčat dorasteniek výborné veslovala Nina Masarikova ktorá postúpila do nedeľňajšieho FA kde však napokon obsadila 6. miesto. Viktória Zrúttová v tej istej kategórii ale o rok starších pretekárok zvíťazila vo FB.
Zastúpenie sme mali aj medzi najmladšími a to na dvojskife Marcel Škulec, Viktor Jurga. Chlapci bojovali do posledných metrov a nakoniec si vybojovali krásne 5. miesto. Samostatne na skifoch v prípravke vyhral jazdu Marcel Škulec a hneď za ním na druhom mieste bol Viktor Jurga. Títo chlapci absolvovali pretekaj so svojimi otcami v mixe rodinnom(rodič-dieťa), kde si lepšie počínala posádka Škulec Miroslav ktorá skončila celkovo na 3. mieste a Branislav so svojim synom Viktorom na 4. mieste.
Klubovým „skokanom“ roka sa stala Stanislava Vičanová ktorási prvý krát vyskúšala ako chutí pretekársky adrenalín. V dvojskife mix masters skočili síce na 4. mieste, ale len tesne za ďalšou klubovou posádkou Jurga –Jurgová. 5. miesto v tejto disciplíne obsadila Piknová-Žampach.

Výsledky našich pretekárov:
FA 6. miesto 4x- DKY ZRUTTOVÁ Viktória - DRŽÍKOVÁ Klára - KELEMENOVÁ Ema - MASARYKOVÁ Nina (6:05.16)
FA 6. miesto 2x JRI FA ŠÁNDOR Roman - KUROPKA Daniel 1:47.29
F 1. miesto 1x žM PIKNOVÁ Andriana 4:26.62
FA 2. miesto 1x M  VANČO Matúš 7:16.92
F 4. miesto 1x mM A HUDEC 4:20.85
FB 6. miesto 2x Dky KELEMENOVÁ Ema - DRŽÍKOVÁ Klára 6:37.21
FA 4. miesto 2x Dky ZRUTTOVÁ Viktória - MASARYKOVÁ Nina  6:07.82
F 3. miesto 2x Mix (Master/žiak) ŠKULEC Andrej - ŠKULEC Miroslav 2:12.08
F 4. miesto 2x Mix (Master/žiak) JURGA Viktor - JURGA Branislav 2:13.17
FA 3. miesto 2x Dci TARABA Pavol - SPANAKIS Martin 5:18.09
F 1. miesto prípravka ŠKULEC Marcel
F 2. miesto prípravka JURGA Viktor
FB 2. miesto 1x Jri ŠÁNDOR Roman 8:27.19
FA 6. miesto 1x Jri KUROPKA Daniel 8:37.97
F 4. miesto 2x mM VIČAN Andrej - DRLIČKA Eduard 3:44.94
F 5. miesto 2x mM B JURGA Branislav - ŽAMPACH Mário 3:49.73
FA 6. miesto 1x Dky 15 ročné MASARYKOVÁ Nina 7:00.39
FB 1. miesto 1x Dky 16ročné ZRUTTOVÁ Viktória 6:47.47
FB 6. miesto 1x Dky 16 ročné DRŽÍKOVÁ Klára 7:37.38

Šprintovali sme vo Viedni

V nedeľu 19. júna uskutočnili medzinárodné veslárske preteky Viedni - Donaubund Sprintregatta. Aj keď sa vo veslovaní zvyčajne preteká na vzdialenosť 2000 metrov, ako predpovedá názov pretekov, šprintovalo sa na 250 m. Reprezentanti klubu VK Sĺňava Piešťany si vybojovali niekoľko medailových umiestnení v rôznych vekových kategóriách.

V najmladšej kategórii mladších žiakov získala dve strieborné medaily Lívia Oravcová, keď po druhej priečke v skife pridala rovnaké umiestnenie s Natáliou Banasovou v dvojskife. Andrej Škulec si vybojoval dve tretie miesta - jedno v skife mladších žiakov a druhé v párovke žiakov, kde ho doplnili Sebastián Urbánek, Timotej Miština, Samuel Banas a kormidelníčka Lívia Oravcová.

Medzi dorastencami sa podarilo vyhrať pretekárom Sĺňavy dievčenský aj chlapčenský skif, keď zvíťazili Nina Masaryková aj Pavol Taraba. Nina spolu s Klárou Držíkovou získali striebro medzi dorastenkami, rovnako si medzi dorastencami počínali P. Taraba s Martin Spanakis. Matúš Drlička skončil v dorasteneckom skife tretí, rovnaké umiestnenie zaznamenal v dorasteneckej párovke s Pavlom Tarabom, Martinom Spanakisom a veslárom z Rakúska.

Medzi mužmi obsadil Matúš Vančo v skife tretie miesto, v dvojskife si umiestnenie vylepšil, keď spolu s veslárom z domáceho rakúskeho klubu zvíťazili. Trénerka mládeže reprezentujúca kategóriu Masters, Erika Jurgová, šla svojim zverencom príkladom, keď získala tri cenné kovy. Najlepšie si počínala spolu s Adrianou Piknovou v dvojskife, keď nenašli premožiteľky a zvíťazili. Erika s Adrianou boli súčasťou mixovaných pároviek (spolu s Branislavom Jurgom a Máriom Žampachom) aj osemveslíc (Klčo, Žampach, Škulec, Drlička, Jurgová, Piknová, dve rakúske veslárky a kormidelník Vičan). Eduard Drlička s Mariánom Klčom obsadili druhú priečku v dvojskife veteránov, v párovke zaznamenali spolu s Branislavom Jurgom a Andrejom Vičanom rovnaké umiestnenie. Drlička skončil vo veteránskom skife tretí, rovnako ako Piknová medzi veteránkami.

V rodinnom dvojskife sa z piešťanského klubu predstavilo viacero posádok, no najlepšie sa darilo Danielovi Banasovi spolu so synom Samuelom, ktorí si vybojovali bronzové medaily.

Pre mládežníckych veslárov to boli posledné preteky pred letnou prestávkou, muži absolvovali cez víkend ešte medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v Račiciach.

Naši muži uspeli v Blede

Naši muži reprezentovali klub na 61. ročníku medzinárodnej veslárskej regaty v slovinskom Blede. Pretekov na Bledskom jazere sa zúčastnilo 15 krajín, okrem iných aj reprezentanti z USA, Číny a Egypta. Najlepšie si z piešťanských veslárov počínali Richard Vančo s Marošom Slobodom, ktorí sa postavili na stupne víťazov trikrát.

R. Vančo vybojoval zlatú medailu v skife ľahkých váh. Víťazstvom v rozjazde si zabezpečil postup do finále, kde si počínal suverénne, keď sa od štartu do cieľa pohyboval na čele pretekov. V cieli mal na druhého Zwolfera z Rakúska k dobru 3,7 sekundy, tretí skončil domáci Slovinec Jalen.

Zvyšné dve medaily pridal M. Sloboda v dvojskife, v oboch prípadoch mali strieborný lesk. Najskôr sa Maroš predstavil spolu s Marekom Režnákom zo Šintavy medzi ťažkými váhami. Počas pretekov sa celý čas držali spolu s reprezentantmi z Maďarska na čele, v dramatickom závere im však ušlo prvenstvo o 0,36 sekundy, stupne víťazov doplnili Číňania. Maroš s Marekom súťažili aj medzi ľahkými váhami, keď nestačili opäť len na Maďarov, tretí tentoraz skončili Chorváti.

Pretekali sme v Hodoníne

Posledný májový víkend sa predstavili veslári z VK Sĺňava Piešťany v Hodoníne. Na rieke Morava sa okrem nášho klubu predstavilo ďalších 15 klubov z Česka, Slovenska a Rakúska. Naši pretekári opäť nesklamali, keď obsadili viacero pódiových umiestnení.
Najviac sa darilo našej najpočetnejšej žiackej kategórií, v ktorej sa naši najmladší pretekári ocitli až sedemkrát na stupni víťazov. Prvé miesto si na skife vybojovala medzi mladšími žiačkami 12 ročnými Lívia Oravcová, na dvojskife v rovnakej kategórií obsadila Lívia spolu s Natáliou Banasovou 3. miesto. Natália si pripísala rovnaké umiestnenie aj na skife žiačok mladších 11 ročných. Strieborné medajle vybojovali v skife žiakov mladších 11 ročných Peter Strečanský a Matej Ďuriš. Matej Ďuriš spolu s Augustínom Petruškom na dvojskife žiakov mladších prešli cieľom tretí. Párová štvorveslica s kormidelníkom žiakov mladších v zložení Ďuriš, Petruška, Strečanský a súrodenci Škulecovci obsadila druhé miesto. Posledné medajlové umiestnenie medzi žiakmi staršími 14 ročnými obsadil Samuel Banas, ktorý dovesloval na druhom mieste.
Nenechali sa zahanbiť ani dorastenci, tí sa na stupeň víťazov postavili šesťkrát. Najlepšie si počínali Pavol Taraba s Martinom Spanakisom, ktorí vyhrali dvojskif a sedeli aj vo víťaznej osemveslici, keď doplnili pretekárov z SVK Břeclav. Taraba získal tretiu medajlu, tentokrát striebornú, v dorasteneckom skife. Viktória Zruttová si pripísala dve druhé miesta: v skife dorasteniek, v dvojskife ju doplnila Klára Držíková. Kláru s Viktóriou doplnili v párovej štvorveslici Nina Masaryková a Ema Kelemenová, dosrastenky si pripísali v tejto kategórii 3. miesto.

V mužskej kategórii si pripísal na účet dve prvenstvá Matúš Vančo, keď sa mu podarilo zvíťaziť v skife a spolu s veslármi z SVK Břeclav aj v párovej štvorveslici.

FOTOGALÉRIA

Veslársky HOKEJ: PN - BA

V sobotu 16/1/2016, týždeň pred Piešťanskou veslárskou regatou vymenili naši veslári loďky a veslá za hokejky a korčule a priateľskom hokejovom zápase veslári z Piešťan pozvali do Piešťanskej Easton arény veslárov z Bratislavy. 

V mužstvách sme mohli vidieť súčasných aj bývalých veslárov, funkcionárov, ale aj hráčov ktorí fandia veslovaniu. V Bratislavskom mužstve sa predstavil aj čestný hosť, tréner Piešťanských havranov Leo Gudas a možno aj to rozhodlo o konečnom výsledku. 

Zápas však bol veľmi vyrovnaný až do poslednej sekundy a v riadnom hracom čase na svetelnej tabule ukazoval výsledok 7-7, nasledovali tak rozhodujúce nájazdy, v ktorých boli úspešnejší veslári z Bratislavy a tak si odniesli do Bratislavy víťazný pohár prvého ročníka hokejového zápasu veslárov. 

Zostava Piešťany: brankár: Adrián Nesteš, hráči: E. Drlička, B. Jurga, A. Vičan, D. Vičan, M. Klčo, S. Klapica, P. Hajdušek, M. Hajdušek, D. Chorvatovič, J. Stančík 

Zostava Bratislava: Brankár: Marek Homola, hráči: L. Gudas, J. Žiška, O. Hambálek, A. Světek, P. Roth, V. Vanek, D. Chudý, ...

FOTOGALÉRIA