navbar
×

Přebor Moravy 2024

10. Jún 2024

Počas uplynulého víkendu, ktorý sa niesol v znamení krásneho slnečného počasia, sa na brnenskej priehrade konali majstrovstvá Moravy. Toto podujatie bolo zároveň kvalifikáciou na nadchádzajúce majstrovstvá Česka pre žiacke kategórie, kde sa predstavilo množstvo talentovaných mladých veslárov.

Martin Sudora sa môže tešiť z prvého miesta, keďže zvíťazil v rozjazde a potom aj v nedeľnom finále A. Martin Schnierer sa po náročnej rozjazde prebojoval do finále B, ktoré nasledujúci deň suverénne vyhral. Daniel a Alex po napínavom závere obsadili tretie a štvrté miesto a postúpili do finále B, avšak kvôli organizačnej chybe v ňom neštartovali. Na dvojskife vypadli prvý deň. Adam a Samo sa dostali do finále B a skončili na piatej pozícii. Jerguš skončil na nepostupovom piatom mieste a skončil už v sobotu. Tomáš a Mišo postúpili do finále A na dvojskife, ale v nedeľu neštartovali, pretože Tomáš onemocnel. Mišo skončil na skife na piatom mieste a do finále nepostúpil. Tomáš dominoval v rozjazde a vo finále A si vybojoval druhé miesto.

Na majstrovstvá Česka v žiackych kategóriách postúpili Martin Sudora a Martin Schnierer, a to na skife, tak aj na dvojskife. Majstrovstvá Česka sa budú konať o dva týždne.

Deti si počas víkendu užívali nielen súťaže, ale aj kúpanie, ohňostroj, dronovú show a atmosféru brnenských kolotočov. Napriek tomu, že fúkalo, pretekári sa s tým výborne popasovali a z tejto akcie si určite odniesli množstvo zážitkov.

Blahoželáme všetkým účastníkom k ich výkonom a prajeme im veľa úspechov v nadchádzajúcich pretekoch. Ešte je pred nami dlhá cesta tréningov, ale je vidieť, že tvrdá práca prináša výsledky.

Takže, Sĺňava, do toho!

Marcel Škulec


Footer