navbar
×

Kontrolný pretek na 2km Zemník

14. Apríl 2024

V sobotu sme sa zúčastnili druhých “kontroliek” na vode v roku 2024 na trati dlhej 2000 m. Privítalo nás krásne slnečné počasie, a hoci fúkal silný protivietor, tak sme sa s tým dobre popasovali.

V kategórii dorastencov sa opäť predstavil náš jediný zástupca, Tomáš Latka, ktorý dosiahol 3. miesto v prvej jazde a v druhej jazde skončil na 2. mieste.

V prvej jazde kategórie dorasteniek zvíťazila Ema Vavrová, nasledovaná Teréziou Grosovou a na treťom mieste skončila Tamara Kublová.

V druhej jazde sa preteky spojili, pričom dve najrýchlejšie dorastenky, Terézia Grosová a Ema Vavrová, súťažili spoločne so ženami vo finále A a Tamara Kublová súťažila vo finále B. Terézia obsadila tretie miesto a Ema štvrté, zatiaľ čo ich predbehli Anna Kublová (žena) a Simona Weiszová (juniorka). Tamara Kublová sa umiestnila vo Finále B, kde dosiahla krásne druhé miesto, hneď za Sofiou Gono (žena).

V juniorskej kategórii sa Viktor Jurga a Oskar Gono predstavili v rozjazde A, kde Viktor dosiahol vynikajúce druhé miesto, čo mu zabezpečilo postup do spojeného preteku s mužmi, kam postupovali traja najlepší juniori. Oskar skončil na štvrtom mieste a postúpil do finále B. V rozjazde B triumfoval Marcel Škulec, zatiaľ čo Alex Klein obsadil štvrté miesto. Marcel postúpil do finále A a Alex do finále B. V druhej jazde skončil Viktor na piatom mieste. Vo finále A sa Oskar umiestnil na druhom mieste a hneď za ním Marcel na treťom mieste. Alex Klein vo finále B zvíťazil vo svojej jazde. Viktor, ako jediný člen nášho klubu, absolvoval aj tretiu jazdu, kde v napínavom "finiši" dosiahol druhé miesto.

V kategórii juniorky a ženy sa spojil závod. Za juniorky nás reprezentovala Simona Weiszová, ktorá skončila na druhom mieste a postúpila do finále A. V kategórii žien nás reprezentovali Anna Kublová a Sofia Gono. Anna zvíťazila v tejto jazde a postúpila do finále A, zatiaľ čo Sofia skončila na piatom mieste a postúpila do finále B. V druhej jazde vo finále A Anna opäť s prehľadom zvíťazila a Simona skončila na druhom mieste. Sofia vo finále B tiež zvíťazila.

V kategórii mužov v ľahkých váhach nás úspešne reprezentoval Matúš Vančo. V prvej jazde predviedol skvelý výkon a skončil na druhom mieste, čo mu zabezpečilo postup do finále A. Vo finále skončil na šiestom mieste. Matúš pretekal proti súperom, ktorí boli o 15 rokov mladší. Sme hrdí, že máme v tejto kategórii reprezentanta z nášho klubu, ktorý sa zúčastnil týchto pretekov.

Pretekov sa za náš klub zúčastnili: Anna Kublová, Sofia Gono, Simona Weiszová, Ema Vavrová, Tamara Kublová, Terézia Grosová, Matúš Vančo, Tomáš Latka, Viktor Jurga, Marcel Škulec, Alex Klein, Oskar Gono.

Gratulujeme všetkým našim pretekárom za ich výkony a tešíme sa na ďalšie preteky!

Celkové výsledky si môžeťe pozrieť tu: VÝSLEDKY

Marcel Škulec


Footer