navbar
×

Head of Prague 2023

V sobotu 4.11. 2023 sa uskutočnila "imidžofka" Head of Prague, ktorá bola už 8. ročníkom tohto podujatia. Preteky osemveslíc sa začínajú pod Barrandovským mostom a trasa vedie štyri kilometre po prúde Vltavy popod Vyšehradskou skalou s otočkou medzi Palackého a Jiráskovým mostom a končí sa po ďalších dvoch kilometroch proti prúdu rieky na úrovni Veslárskeho ostrova. Pre vysoký počet prihlásených lodí 125 sa preteky konali v dvoch jazdách a lode štartovali v 30-sekundových intervaloch.

Svoje zastúpenie mali aj lode a pretekári VK Sĺňava Piešťany. V kategórii mix v zložení štyroch dievčat a štyroch chlapcov obsadila juniorská zostava 8. miesto spomedzi dvadsať štartujúcich. V zložení Peter Strečanský, Oskar Gono, Viktor Jurga, Anna Kublová, Simona Weiszová, Marcel Škulec, Sofia Gono, Ema Vavrová a kormidelník Alex Klein. Ako najmladšia posádka dosiahla čas 23:11 min.

Ako druhá osemveslica z Piešťan sa predstavila osma masters pretekárov v zložení Milan Rusnák, Tomáš Černák, Eduard Drlička, Marián Obert, Marián Klčo, Branislav Jurga, Miroslav Škulec, Marin Milkov z Ostravy a kormidelníčka Eva Drličková.

Erika Jurgová, Andrej Čechvala, Pavol Taraba a Andrej Vičan sú mená veslárov zo Sĺňavy, ktorí doplnili ďalšie slovenské a české posádky.

Gratulujeme k výborným výkonom a už teraz sa tešíme na budúci ročník.

Marcel Škulec


Pridaj sa k nám!

Neviete ako tráviť voľný čas?

Chceli by ste začať športovať?

Čo tak skúsiť veslovanie?

Náborové tréningy sa uskutočňujú každý pondelok, utorok, piatok o 16:00 hod. a vo štvrtok o 17:00. hod.

Kontaktuj nás...

Ak sa Vám tento nápad zapáčil, príďte každý pondelok, utorok, piatok o 16. hod. a vo štvrtok o 17:00 na Lodenicu! Všetko okolo nášho športu Vám predvedú a na Vaše otázky budú odpovedať naši kvalifikovaní tréneri. Čítať viac...

obrázok na ktorom je ako sa učia veslovať

Veslovanie prináša:

  • prekrásny šport - kontakt s prírodou
  • super partia - chlapci, aj dievčatá
  • pravidelné súťaženie s rovesníkmi z okolitých štátov
  • možnosť športového štipendia na zahraničných školách
Footer