Trenažér

Veslársky trenažér bol zo začiatku používaný len ako súčasť zimnej prípravy veslárov, no postupne sa stala z neho samostatná disciplína. Preteky na veslárskych trenažéroch využívajú na porovnanie si svojich síl a rýchlosti nie len veslári, ale aj široká verejnosť či zdravotne hendikepovaní športovci po celom svete a to vo všetkých kategóriách a úrovniach veslovania.

Veslovanie na trenažéri je komplexné cvičenie pre každého bez ohľadu na vek a fyzickú kondíciu. Je to zdravý pohyb precvičujúci všetký hlavné skupiny svalstva a výborný spôsob ako efektívne spáliť prebytočné kalórie. Zároveň sa jedná o veľmi šetrnú aktivitu pohybového ústrojenstva. Niekedy je dokonca veslovanie doporučené aj lekármi, ako výborný šport pre rovnomerné posilňovanie všetkých dôležitých svalov. Pri veslovaní na trenažéri v podstate nevykonávate žiadny náročný pohyb a dokonca vôbec nezaťažujete kĺby, preto je to vhodný šport aj pre ľudí s nadváhou.

Veslovanie na trenažéri pri tom vôbec nie je individuálny šport. V našom klube existuje aj kondičný skupinový tréning s vyškoleným trénerom na ktorých si nie len zaveslujete, ale sa aj pobavíte.

Ak ťa to zaujalo a chceš si skúsiť v našom klube zaveslovať na veslárskom trenažéri, neváhaj nás kontaktovať mailom: vk.slnava.piestany@gmail.com a my sa ti v krátkej dobe ozveme.