Kolíska vodných športov v piešťanskom regióne
sk-SKen-GB
imgLodenica 6
imgSP Amsterdam
imgKuzi Kaprio
imgDevin 1
imgOH 1
imgDci Primatorky
img4-W USA
imgLodenica 7
imgLodenica 3
img2xLW Kocac,Gropel
imgLodenica 5
imgLodenica 2

Bled - 19. júna 2018

Medzinárodná regata Bled 

Od nedele 17.6 cestovali do Slovinského Bledu na sústredenie a víkendovú regatu naši juniori na čele s najlepšou juniorkou Vikttoriou Zruttovou aby si v silnej konkurecii preverili ako sú na tom pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta juniorov v Čekých Račiciach.

 Čítať viac ...

Viedeň - 18. júna 2018

 Medzinárodná regata Viedeň 

V nedeľu 17.6 cestovali naši masters veslári do Viedne kde sa konala tradičná medzinárodná regata. Piešťanci sa v dobre obsadených pretekoch nestratili. Párová štvorveslica v zložení B. Jurga, A. Hudec, E. Drlička, A. Vičan doveslovali na druhom mieste. 

 Čítať viac ...

Brno - 2. júna 2018

Majstrovstvá oblasti Morava, Brno 2.-3.6.2018 

Koho  a v akej disciplíne nominovať? Pred trénermi piešťanských veslárov stálo ťažké rozhodovanie a v hre bolo viacero faktorov. Rezonovala najmä výkonnosť. Pred ich zverencami boli preteky, na ktorých sa mohli kvalifikovať na Majstrovstvá Českej republiky, ktoré sa budú konať 22.-24.6.2018 v Račiciach. Túžba dostať sa do Račíc vyšpičkovala výkony pretekárov VK Sĺňava Piešťany do maxima. Na Brnenskej priehrade mohli diváci vidieť súboje doslova na guličku. 

 Čítať viac ...

Hodonín - 27. mája 2018

Pretekali sme v Hodoníne

FOTOGALÉRIA

 Čítať viac ...

Piešťany - 28. apríla 2018

XXXV. International Rowing Regatta SNP Cup

Piešťany 12.- 13. May 2018

Výsledky / Results - Pohar SNP 2018 

VIDEO správa v TV TA3 

FOTOGALÉRIA

 Čítať viac ...

Brno - 21. apríla 2018

Naši najmenší boli najlepší! 

Na tradičnej jarnej regate mládeže a dospelých v Brne si naša párová štvorveslica s kormidelníkom viedla najlepšie. Chlapci Viktor Jurga, Marcel Škulec, Oskar Gono, Richard Králik pod vedením skúsenej trénerky a veslárky Eriky Jurgovej nenašli vo svojej kategórii premožiteľa a mohli si tak vychutnať na konci preteku nefalšovanú radosť z víťazstva. 
 Čítať viac ...

Piešťany lodenica - 24. marca 2018

Sezóna 2018 už začala

Od soboty 24 marca už môžete častejšie vidieť naše úzke a dlhé loďky brázdiť hladinu Váhu. Aj za pomoci rodičov a ťažkej techniky v podobe žeriava sa nám podalo ako každý rok, úspešne položiť na vodu móla na nastupovanie pre športovcov do pretekárskych lodiek, ale aj móla a plaváky pre motorové člny.
 Čítať viac ...

Bratislava - 21. marca 2018

Ján Žiška novým predsedom Slovenského veslárskeho zväzu

Dňa 20.3.2018 sa konalo v Bratislave v dome športu zhromaždenie Slovenského veslárskeho zväzu, kde sa okrem iného volil aj nový predseda SVZ. Do tejto funkcie bol zvolený veľmi skúsený dlhoročný veslár a tréner, účastník dvoch olympijských hier, člen klubu SVK Bratislava Mgr. Ján Žiška, PhD.
Ján Žiška sa chce zamerať v prvom rade na mládež, zlepšiť spoluprácu medzi klubmi a ich trénermi a pre reprezentantov vybudovať a pripraviť lepšie podmienky pre trénovanie nie len v kluboch, ale bude sa snažiť spolupracovať aj Duklou či Národným športovým centrom.
Pomyselné „kormidlo“ SVZ tak bývalý predseda pán Déneš odovzdal mladšej generácii so želaním, aby veslovanie ďalej napredovalo a to aj v týchto pre športy náročných podmienkach.

 Čítať viac ...

Skradin - 13. marca 2018

Najlepšia juniorka na sústredení v Chorvátsku

Na sústredenie do Skradinu sme išli hlavne kvôli prvým kilometrom na vode, keďže na Slovensku boli nízke teploty a onedlho nás čakajú kontrolné preteky a po nich by sme chceli konkurovať aj svetovej špičke či už na majstrovstvách sveta - juniorov (Viktória Zruttová) a U23 (Ondrej Kovačovič).

 Čítať viac ...

Štrbské Pleso - 5. marca 2018

Aj najmenším sa snažíme pripraviť tie najlepšie podmienky

Voda ako voda. Sneh je tiež voda. Teploty až koncom marca dovoľujú piešťanským veslárom tréning na vode, a preto sa klub rozhodol zorganizovať sústredenie na snehu – konkrétne na bežkách. Prípravy bežali už od skorej jesene. 3.3.2018 nastúpilo 12 účastníkov na vlak smerom Vysoké Tatry. Jarné prázdniny na dvojfázový tréning využili: Emma, Veronika, Daniela, Dajana, Simona, Vincent, Timotej, Andrej, Augustín, Damián, Matej, Marcel. Zubačka nás vyviezla až na Štrbské pleso, cieľ našej výpravy. Sprievodné, veslárske auto, dorazilo so športovou výbavou a batožinou. Pred nami bol týždeň plný tvrdého tréningu na zlepšenie fyzickej kondície, ale aj zábavy a nových zážitkov s kamarátmi. 

 Čítať viac ...

Trenažerová regata - 27. januára 2018

XII. ročník verejnej halovej regaty 

O pohár Sĺňavy 27. január 2018

Športová hala Gymnázia Pierra de Coubertina Piešťany v sobotu 27.1.2018 patrila veslárom. Vo všetkých kategóriách pretekári predvádzali fantastické výkony a medzi tými najlepšími nechýbali ani domáci pretekári ktorí dopomohli získať aj najcennejšiu trofej v súťaži klubov „pohár Sĺňavy“. Čítať viac ...

Hodonín - 13. januára 2018

Prvý ostrý štart v roku 2018 v Hodoníne

Dňa  13.1.2018 sa naši pretekári  predstavili na II. kole českého poháru v halových trenažéroch v Hodoníne. V zostave nášho týmu sa predstavili Martin Spanakis, Pavol Taraba – juniori, Viktória Zruttová, Nina Masaryková – juniorky, Vincent Petruška, Samuel Gono.

 Čítať viac ...

Pridaj sa k nám!

Neviete, ako tráviť voľný čas?

Chceli by ste začať športovať?

Čo tak takto skúsiť veslovanie?

Ak sa Vám tento nápad zapáčil, príďte každý pondelok o 16. hod. na Lodenicu! Všetko okolo nášho športu Vám predvedú a na Vaše otázky budú odpovedať naši kvalifikovaní tréneri. Čítať viac...

Veslovanie prináša:

  • prekrásny šport - kontakt s prírodou
  • skvelé prázdniny na Lodenici
  • super partia - chlapci, aj dievčatá
  • pravidelné súťaženie s rovesníkmi z okolitých štátov
  • možnosť športového štipendia na zahraničných školách
Zmeny v členskom príspevku

Členský príspevok členov VK Sĺňava je 250€ / rok bez výnimky a musí byť zaplatený do 15 februára, alebo 1. polrok 130,- eur a 2. polrok 130,- eur, mesačné členské 35,- eur bez trénera a 60,- eur s trénerom v organizovanom spoločnom tréningu alebo individuálne po dohode.

Nový člen prvý mesiac neplatí – táto zľava na skúšku sa týka len detí, zvyšné mesiace podľa vzorcu pm/12 x 250€, kde pm = počet mesiacov do konca roku, Za nového člena sa považuje člen, ktorý nebol v klube registrovaný minimálne 10 rokov spätne. 

Zľavy pre rodiny: každý ďalší rodinný príslušník ku plne platiacemu členovi má zľavu z ročného členského – 10% (t.j. zľavnené ročné členské: 225,- eur pre osobu - súrodencov, rodičov detí, starých rodičov, manželov), a platiaci členovia – deti – budú mať zľavu aspoň 50% z poplatku za letný tréningový kemp organizovaný klubom. 

Absolvovanie preteku ( celé podujatie, možnosť viacerých štartov ) 20€/ posádka. 

Čestní členovia: Lukáš Babač, Vančo Richard sú od platby členského príspevku oslobodení.

Čítať viac...

Pridaj sa do klubovej súťaže „ŠPORTUJ VIAC“. 

O čo ide? V odkaze nájdeš formulár do ktoré si zaznamenáš svoju dennú športovú aktivitu a ku koncu roka, odmeníme v každej kategórii najšportovejšieho veslára nášho klubu.

Link na formulár tu:  Tvoj tréningový deň

Porosím len o jedno, vždy sa snaž do mena športovca písať rovnaké svoje prihlasovacie meno.