sk-SKen-GB
 
sk-SKen-GB

Piešťany, 10 október 2020 od 14:00 hod.

Organizujeme pre Vás netradičný pretek na 4000m dlhej trati. Atraktívne prostredie kúpeľného ostrova s mnohými divákmi so štartom pri golfovom ihrisku. Neobvyklá trať prechádza aj popod známe piešťanské dva mosty a cieľ je v lodenici Piešťany (cieľová veža). Štartuje sa jednotlivo, takzvaným letmým štartom, z rozbehnutej lode v časových intervaloch a pretekať môžu len štvorky: párové, nepárové, s kormidelníkom, či bez kormidelníka a to vo všetkých vekových kategóriách, od žiakov až po veteránov.
Tak ak si chcete zmerať sily na tejto netradičnej trati, veľmi radi vás v Piešťanoch privítame. Odmenený bude víťaz, v každej kategórii a disciplíne zvlášť.

Vyhlásenie výsledkov a after párty od 16 hod - areál lodenice Piešťany.

Inštrukcie

Štartovné a prihláška:

prihlášku treba poslať najneskôr do 7.10.2019, neskôr sa môže stať, že nebudete zaradený do preteku. Schôdza zástupcov klubov, bude dve hodiny pred štartom pretekov v Lodenici Piešťany. V prípade záujmu možnosť využiť dva štarty o 14:00 a 15:00 na prestup posádok na rovnakej lodi.

Pre posádky: Všetky lode sa musia dostať do priestoru štartu minimálne 15min pred štartom prvej posádky a zoradiť sa podľa čísiel popri brehu pred štartom, a to nasledovne :

Štart: Loď číslo “1“ sa pripraví k štartu na kúpeľnej strane rieky v smere závodu 50m pred štartom(červená bojka), ostatne lode sa radia za ňou v poradí, podľa štartovacích čísel. Ak rozhodca podá pokyn prvej posádke, ta sa rozbehne do závodného tempa a keď prejde štartom, začne sa jej počítať čas. Ďalšie posádky sa postupne začnú presúvať na štart. Pri značke “50m do štartu”(červená bojka) si tiež rozbiehajú loď do závodného tempa a po prejdení štartu sa začne merať čas. Po prejdení červenej bójky, žiadna loď už nesmie zastaviť v priestoroch štartu! Pre jednoduchšie znázornenie pozri mapku trate. Pri takomto pocte posádok, musíte striktne dodržiavať tieto inštrukcie(pokiaľ rozhodca nerozhodne inak, v takom prípade, treba počúvať, povely rozhodcu), inak bude loď napomenutá a pokiaľ by sa to opakovalo aj diskvalifikovaná. Rozhodcovia budú rozmiestený popri trati a to nasledovne: štart, medzi mostmi a v cieli.

Cieľ: Každá posádka, ktorá prejde cieľom, musí pokračovať až za červenú bójku cca 50m od cieľa a otáčať sa môže začať až tam, to preto aby sa nestala kolízia, ešte z pretekajúcou loďou!


Bezpečnosť: Počas pretekov budú k dispozícii sprievodné člny, ktoré zasiahnu v prípade potreby. Rozhodcovský zbor bude kontrolovať vybavenie nohaliek podľa pravidiel FISA.
Dresy: Pretekári musia byť dresovaný v jednotnom oblečení podľa pravidiel FISA.

Technical Information

 Course 4000m
 Registration Closing date Monday 4/10/2020 
 Draw Wednesday 7/10/2020
Clubhouse Piestany
 Delegates meeting  Saturday 10/10/2020 - 12:00 
Clubhouse Piestany
 Category Boys, Girls, JXB, JXA, M, W, MM, WM
 Entry fees  6.- € / Crew
 Entry  On-line
 Results and decorations Saturday 10/10/2020 - 16:00
 After party Saturday 10/10/2020 - 17:00
 Contact e-mail  vk.slnava.piestany@gmail.com
 Contact address  VK Sĺňava Piešťany
Rekreačná 5,
921 01 Piešťany, Slovensko
 Contact tel  Andrej: 00421903943734